SPISEBORD af valnød, 3 dele, anden halvdel af det 20. århundrede.

313875. SPISEBORD af valnød, 3 dele, anden halvdel af det 20. århundrede.

Rundt spisebord med to tillægsplader, diameter 117 cm, højde 76,5 cm, længde med begge tallerkener 217 cm, bredde 117 cm, højde 76,5 cm.

Bordet med enkelte ridser i brættet og falmet, indsæt brædder med ridser og hvide ridsemærker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.333