SUPPEKOP, BRYLLUPSKRIDT, KOP, sølv Engelholm 1800-tallet.

313825. SUPPEKOP, BRYLLUPSKRIDT, KOP, sølv Engelholm 1800-tallet.

Suppekop, sølvstemplet Sven Petter Tinggren, Engelholm 1807-1828, Diameter 6,5 cm, højde 4 cm Bryllupskalk, sølv Nils Arvid Berg, Engelholm 1816-1839, højde 11 cm, diameter 5 cm, PNS gave og BLS 1835 Pokal, sølv , stemplet SB 1873 med kontrolstempel, Diameter 6,5 cm Højde 7,5 cm 1 kraveknap, sølv 1887.

Brugsslitage, buler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, buler.

Antal besøg: 1.348