313548. BØRNESENG, rattan, anden halvdel af det 20. århundrede.
Børneseng i rattan med løs kurv på benstativ med hjul.
Højde 73 cm.
Længde 92 cm.
Bredde 48 cm.
Kurven defekt i bunden. Skader.
Benstøtte med defekte fastgørelser.
Brugsslitage.
Hjul i to modeller, løse, plettet.