3133834. SICILIANSK BARNEVOGN.
Træ med rigt skåret og malet udsmykning af blandt andet ridderscener. Beregnet til at blive tegnet af ged eller hund. Tidligt 20. århundrede. Længde 113, bredde 60 cm.