SICILIANSK BARNEVOGN.

SICILIANSK BARNEVOGN.
3133834. SICILIANSK BARNEVOGN.

Træ med rigt skåret og malet udsmykning af blandt andet ridderscener. Beregnet til at blive tegnet af ged eller hund. Tidligt 20. århundrede. Længde 113, bredde 60 cm.

Ridser, mærker, aldersrelateret slid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 570