NATHUS med kompas, første del af det 20. århundrede.

313288. NATHUS med kompas, første del af det 20. århundrede.

Messing hætte, flydende kompas mærket A. Lietz Co San Francisco. Piedestal med kendetegn Kelvin & Wilfrid O. White Co Boston New York. Samlet højde ca 132 cm.

Have på. Glas mangler, revner og skader.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Antal besøg: 4.894