ANDREAS GÖRZEN. Maleri/Pop Art, 'Albert Einstein 3', 2018, Tyskland.

3131918. ANDREAS GÖRZEN. Maleri/Pop Art, 'Albert Einstein 3', 2018, Tyskland.

Andreas Görzen (f. 1986), maleri, 'Albert Einstein 3', 2018, Tyskland, akryl og LED maling på lærred. Skildring af Albert Einstein i polykrom, delvist malet med sort lys maling, monogrammet nederst til højre og signeret, dateret, med titel og nummereret '3780' på bagsiden, med certifikat, 120x150cm (124x154cm).

Certifikatet er personligt underskrevet og dateret af kunstneren ved køb.
Andreas Görzen maler udelukkende med akrylmaling på lærreder. Derudover bruger han forskellige materialer såsom fjer, Swarovski-sten, masker eller LED-farver til nogle af hans værker. Hans værker er beregnet til at bidrage til at gøre verden mere farverig og munter. Han ønsker også at genoplive folks følelser med sin kunst.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Antal besøg: 713