3130409. HALSKÆDE, LALIQUE.
3130409. HALSKÆDE, LALIQUE.
Opaliscerende glas med kvinde i høj relief monteret i sterlingsølv, bredde 5,2 cm og en halsring i sølv og en i forgyldt metal, hver del stemplet Lalique, etui.