SCRIVPULPET, Åtvidaberg, begyndelsen af det 20. århundrede.

312967. SCRIVPULPET, Åtvidaberg, begyndelsen af det 20. århundrede.

Egetræ. Skriveklap bag persienner. Fire skuffer. Bredde 60, dybde 55, højde 100 cm. Udtrækkelig skrivetavle, tot dybde 86 cm.

Slitage, ridser, afbleget stedvis.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.179