3126695. Diverse kollektion, sølv, metal (33).
En samling bestående af:
et bæltespænde lavet af russisk sølv, 84 zolotniki, vægt: 40g
en guldbelagt sølv halskæde, vægt: 71,5 g
sølvhalskæde med markasitter, vægt: 36.6g
en champagnekost og en antik sølv tandstikker, vægt: 10,8 g
et armbånd, fire vedhæng, fire miniaturefigurer, en medaljonglighter stemplet med 'KW' og to sølvgråhunde placeret på en agatskive, vægt: 271.99g
en miniature glasflaske med guldbeslag i art nouveau-stil, dekoreret med fugle og kæde, vægt: 44,04g
Figurer, der viser en gris og en Boston terrier, dimensioner: H.2,8-8,9 cm, L.4,4-8 cm, W.2,2-4,5 cm
samt forskellige metalgenstande, herunder to lorgnoner/stængelglas, en Solingen jagtkniv med hjorteløb, en dolk med dekoreret træhåndtag og en punge/pung med perlemorskant, dimensioner: H.0,5-2,5 cm, L.3-12,5 cm, B.1,5-6,4 cm
Legering testet i hvert tilfælde. (33).
Alderstilpassede tegn på brug og gnidning samt tegn på slid, delvise ridser og tegn på oxidation, delvise pletter i porcelæn på undersiden, revner i læderet.