Bord, højde 73 cm, længde 99 cm, bredde 61 cm Ryghøjde 91 cm.
Brugsslitage Bord med pletter og ridser Bordets laklag har løftet sig stedvis Stolenes polstring og træstellet på bagsiden af ryggen er falmet.