VERTIKO UM 1910. Klassiske møbler, uden top. Valnød med egetræspåføring.

312350. VERTIKO UM 1910. Klassiske møbler, uden top. Valnød med egetræspåføring.

Vertiko eller "halvskab" fra begyndelsen af det 20. århundrede. Interiør med tre hylder, strimlerne indarbejdet for nylig. I den øverste tredjedel af døren er der en tredelt glasindsats med facetskæring. mål ca. B 100 x H 135 x D 50 cm.

Delvis farveuregelmæssighed på grund af sol, spændingsrevner på grund af temperatur på pladen og på siden. Små ridser.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 1.517