VRILSKÅL, birk, Allmoge, ejermærke og dateret "DES 187", 1800-tallet.

312340. VRILSKÅL, birk, Allmoge, ejermærke og dateret "DES 187", 1800-tallet.

Diameter 42 cm, højde 15 cm.

Brugs- og aldersrelateret slitage, skader og revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Diameter 42 cm, højde 15 cm.

Antal besøg: 1.328