En Colt Buntline revolver, senere 19. århundrede.

3121488. En Colt Buntline revolver, senere 19. århundrede.

Pipe ca. 30 cm, total længde ca. 45 cm, Tromlegravering, der skildrer søslaget ved Champeche.

Mandlige spændinger i begge positioner. Aldersrelateret Brugsslitage. Renoveret og suppleret.
Ikke gennemgået.

Tema

Auctionet Autumn Fine Art Sale

Få foretaget en gratis vurdering!

Ikke gennemgået.

Tema

Antal besøg: 2.934