GULV, Nils Rising, slutningen af 1700-tallet.

312032. GULV, Nils Rising, slutningen af 1700-tallet.

Urværk mærket af Nils Rising, Gøteborg.
Loddet og pendul fås.
Højde 212 cm.

Aldersslitage, revner, skader, ikke gennemgået, plade til bevægelse senere malet, minutvisere mangler, dekorationer på bevægelse noget løst (søm mangler), lås til dør væk / knækket (kan ikke åbnes).

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Loddet og pendul fås.
Højde 212 cm.

Nøgle/nøgler findes

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.813