312032. GULV, Nils Rising, slutningen af 1700-tallet.
Urværk mærket af Nils Rising, Gøteborg.
Loddet og pendul fås.
Højde 212 cm.
Aldersslitage, revner, skader, ikke gennemgået, plade til bevægelse senere malet, minutvisere mangler, dekorationer på bevægelse noget løst (søm mangler), lås til dør væk / knækket (kan ikke åbnes).
Loddet og pendul fås.
Højde 212 cm.