MASK, udskåret træ, Liberia, 20. århundrede.

311788. MASK, udskåret træ, Liberia, 20. århundrede.

Højde 60, bredde 32 cm.

Revner, tab af træ, kontinuerlig revne på den nederste del af masken.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 60, bredde 32 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 714