RITUELLE FARTØJ, Tibet, Orientalsk, kobber og ædelsten.

311612. RITUELLE FARTØJ, Tibet, Orientalsk, kobber og ædelsten.

Højde 20 cm. Genstande af kobber, delvist forgyldte. Dekoration af filigran og ædelsten som turkis, koral, rubin, grøn safir, perlemor men også dele i glas.

Varen defekt. Bunden og toppen er løse. De fleste ædelstene mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.322