3110501. REPLIKA, Lemat-Colt 1855, revolver, metal/plast.
Replika af LEMAT revolver fra 1855 med ottekantet tønde, kaliber 42 mm, sorte plasthåndtag i fiskeskindslook, mærket 2054.
Længde ca 35 cm.
Brugsslitage, plasten glider lidt på venstre side, skruen fastgøres ikke ordentligt, ridser.