3105167. ETERNA-MATIC, armbåndsur, forgyldt.
Automatisk, mineralglas, dato, sag nr. 633.2194.22, cal ETA 2824-2, originalt læderarmbånd, originalt spænde i forgyldt, diameter 34 mm.
Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti, Brugsslitage.