JOHNSEN SIGNIERT. Havlandskab med bølger. Oliemaleri i begyndelsen af det 20. århundrede.
310329. JOHNSEN SIGNIERT. Havlandskab med bølger. Oliemaleri i begyndelsen af det 20. århundrede.
1800-tals maler & 20. århundrede, ubekræftet. Oliemaleri fra begyndelsen af 1900-tallet, signeret Johnsen nederst til højre. Afbildning af bølger på åbent hav, fokus på en stor dønning. Formentlig i original ramme, mål ca.: ramme 120 x 90 cm, maleri 100 x 70 cm.