Sæt FEST, 18/1900-tallet.

310222. Sæt FEST, 18/1900-tallet.

Vase, flinttøj, højde 37 cm, slutningen af 1800-tallet 1 serveringsfad, Meissen, Gustafsberg.
1 kop til petroleumslampe, indvendig diameter i bunden 23 cm.
6 skeer af nikkelsølv.
2 skeer, gult metal.
6 kaffekopper med tilhørende underkopper, Made in China.

Brugsslitage, vase mangler låg, ikke efterset.

Få foretaget en gratis vurdering!

6 skeer af nikkelsølv.
2 skeer, gult metal.

Antal besøg: 617