OTTO PIPPEL. Maleri, udsigt over Alpspitze.

3101145. OTTO PIPPEL. Maleri, udsigt over Alpspitze.

Otto Pippel (1878-1960), maleri, udsigt over Alpspitze, olie på hardboard. Repræsentation af et landskab med udsigt over Alpspitze, impasto maling, signeret nederst til højre, 60x48cm.

Delvis lakdannelse og tilsmudsning, minimale efterbehandlinger til rådighed.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 711