3101145. OTTO PIPPEL. Maleri, udsigt over Alpspitze.
Otto Pippel (1878-1960), maleri, udsigt over Alpspitze, olie på hardboard. Repræsentation af et landskab med udsigt over Alpspitze, impasto maling, signeret nederst til højre, 60x48cm.
Delvis lakdannelse og tilsmudsning, minimale efterbehandlinger til rådighed.