TELLUS GRYDER, 3 stk, Bo Fajans, første halvdel af det 20. århundrede.
310085. TELLUS GRYDER, 3 stk, Bo Fajans, første halvdel af det 20. århundrede.
Gryde, Tellus 6, højde 12,5 cm, medfølgende originalt fad mærket Bo 6.
Potte mærket Bo 8, højde 15 cm.
Potte, utydeligt mærket, højde 17 cm.
Brugsslitage, snavs, kalkaflejringer, fad 6 med flere glasurskår, gryde 8 med glasurafslag og revne, sidste gryde med glasurglidning og flere revner, hvoraf den ene er stor.