KETTE & ARMREIF. Udskåret ben, omkring 1920.

309976. KETTE & ARMREIF. Udskåret ben, omkring 1920.

Lille ensemble af udskåret knogle, dateret til omkring 1920. diameter ca. Armring 8 cm, kæde 18 cm.

Lidt gullig.

Få foretaget en gratis vurdering!

Lidt gullig.

HannoVerum
Antal besøg: 1.091