IGNACIO DÍAZ OLANO. "Den lille lampe".

3099084. IGNACIO DÍAZ OLANO. "Den lille lampe".

Olie på lærred Signeret. Lavet omkring 1899. Udstilling og bibliografi: "Ignacio Díaz Olano. Lidenskab for virkeligheden“, Vitoria-Gasteiz, Museum of Fine Arts of Álava, 2017, s. 270 og 271 (gengivet).
70x44 cm.

I god stand. Ældret lak. Stel i stuk og forgyldt træ, med fejl.

Nej, betales af sælger

Få foretaget en gratis vurdering!

70x44 cm.

Nej, betales af sælger

Antal besøg: 758