3099084. IGNACIO DÍAZ OLANO. "Den lille lampe".
Olie på lærred Signeret. Lavet omkring 1899. Udstilling og bibliografi: "Ignacio Díaz Olano. Lidenskab for virkeligheden“, Vitoria-Gasteiz, Museum of Fine Arts of Álava, 2017, s. 270 og 271 (gengivet).
70x44 cm.
I god stand. Ældret lak. Stel i stuk og forgyldt træ, med fejl.
70x44 cm.