3089420. BØRNEBORD MED STOL, 1900-tallet.
Ryghøjde: ca 50,5 cm Siddehøjde: ca 29,5 cm Sædedybde: ca 28 cm Bredde: ca 42 cm Bordhøjde: ca 47 cm Bordplademål: ca 62,5x44,5 cm.
Brugsslitage, pletter, ridser og mærker. Bordet har et vakkelvornt ben og skuffen mangler greb. Bordpladen har brændemærker, tynde tørre revner og rester af en etiket. Stolen har ujævne ben og graffiti på ryggen af ryglænet.