SKIBSUR, BAROMETER, Stockburger og KOMPAS, Silva, 1900-tallet.

308928. SKIBSUR, BAROMETER, Stockburger og KOMPAS, Silva, 1900-tallet.

Skibsur og barometer monteret på en træplade, hver diameter ca 17 cm, træpladens længde 46,5 cm.
Bådkompas Type 33 Silva i scatuld, Størrelsen på scatulden er 13 x 13, højde ca 9,5 cm.

Brugsslitage, ur med slid og pletter på urskiven under opgaver. Skruer til montering mangler, løse.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 2.673