ANONYMIST. Indtryk af en grøn slette om efteråret. Oliemaleri signeret, dateret (19)36.

308646. ANONYMIST. Indtryk af en grøn slette om efteråret. Oliemaleri signeret, dateret (19)36.

Uidentificeret Signeret (maler fra 1800-tallet) & 20. århundrede); næsten kvadratisk format, repræsentation af en tilgroet efterårsslette med en bred horisont. Signeret nederst til højre..post(?) 36. Impressionistisk stil, atmosfærisk farvepalet. mål ca. Ramme 112 x 102 cm, maleri 119 x 110 cm.

Lak snavset, manglende dele steder (lille hul). Lidt løst i rammen. Ingen alvorlig skade. ramme god.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 972