GOTTFRID KALLSTENIUS. "Stille nat".

3086429. GOTTFRID KALLSTENIUS. "Stille nat".

Olie på lærred, 96,1 x 135 cm. Signeret og dateret G. Kallstenius 1921 og betitlet på verso Original ramme Udsigten er taget fra Tättö mod Kalvö.

Ubetydeligt slid langs rammekanten. For nylig renset af konservator.

Hvis du har spørgsmål, bedes du kontakte cecilia.berggren@auktionsverket.com.

Kunstner/designer

Gottfrid Kallstenius (1861–1943)

Tema

Gottfrid Kallstenius - A Private Collection

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Tema

Antal besøg: 3.552