Olie på lærred, 73,5 x 100,5 cm. Signeret og dateret G. Kallstenius 1922.
Original ramme Udsigten er taget fra Månberget, Källvik.
Sammenligningsbillede: Foto af Gottfrid Kallstenius.
For yderligere information og tilstandsrapport, kontakt venligst cecilia.berggren@auktionsverket.com.