308417. LOFTSLAMPE, messing og glas, Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, anden halvdel af det 20. århundrede.
Med glaskupler. 10 lyspunkter.
Samlet højde ca 734 cm.
Ramme kan opdeles i to dele på henholdsvis ca 330 og 324 cm.
Proveniens: Hængt i en kirke i Sandviken.
Samlet højde ca 734 cm.