ÆSKE med indsats, flere rum, Empire, første halvdel af midten af 1800-tallet, betrukket med rødt læder, på løvepoter stedvis forgyldt messing, sider med løve mascarons med kroge.
3082812. ÆSKE med indsats, flere rum, Empire, første halvdel af midten af 1800-tallet, betrukket med rødt læder, på løvepoter stedvis forgyldt messing, sider med løve mascarons med kroge.
Højde ca 15, 19x26,5 cm.
Udtræksskuffe har ingen trækknop. bemærk, kassen låses i ryggen, hvis den lukker - materialetab, og slitage.
Højde ca 15, 19x26,5 cm.