LOFTSLAMPE, glas, Glössner, 1940'erne.

307590. LOFTSLAMPE, glas, Glössner, 1940'erne.

Udsmykning af figurer i surrealistisk landskab, diameter ca 51, højde ca 55 cm.

Brugsslitage, lejlighedsvis mindre Kantstødt på den store skål og den lille skål. Messing med misfarvninger. Usigneret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.940