307145. MASSE NYT Sæt , 40 stk., "Vasa", Jacob Ängman, Mema-Gab, 1900-tallet.
Udsmykning af Vasa-familiens symbol, kornskurven designet i 1921 12 knive, 14 gafler 6 forrettergafler 6 middagsskeer Sauceske Platteske Stemplet Prima NS Alp.
Monogram indgraveret SL
Brugsslitage.