307120. DAMPMASKINER og slibemaskine, metalplade, Wilesco, midten af det 20. århundrede.
Dampmaskine, Dampfmashine, delvist D10, Wilesco Slibemaskine, Schleifbock, Wilesco.
Skorstenen på den mindre dampmaskine er knækket, drivledninger mangler, snavs, pap med skader.