SKE, sølv. K. Andersson, Stockholm 1914.

3069890. SKE, sølv. K. Andersson, Stockholm 1914.

Forgyldt. Indretning i form af rigsvåbenet med kongekrone. Bagsiden med valgsproget; "Med folket for moderlandet". Længde ca 21 cm, vægt ca 65g.
Herkomst; Aron Oskarsson, Finspång.

Mindre slitage.

Tema

Aron Oskarsson part II

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre slitage.

Tema

Aron Oskarsson part II

Antal besøg: 369