DIVERSE GULD OBJEKTER, 10 stk, 14K - 18K, totalvægt ca 20 gram, forskellige dele af verden, 1900 tallet.

306895. DIVERSE GULD OBJEKTER, 10 stk, 14K - 18K, totalvægt ca 20 gram, forskellige dele af verden, 1900 tallet.

Slipsnåle, 2 stk, 18K, 1917 og 1966, længde ca 4,3 - 6,3 cm.
Kæde, 18K, formentlig finsk, importeret til Sverige, længde ca 26 cm.
Charm, 18K, utydeligt stempel, diameter ca 2,4 cm.
Manchetter, 3 stk, 18K, Sporrong & CO, Stockholm, 1947, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, ukendt årgang, ukendt fabrikat, Borås, 1946.
Manchet og manchetholder, 14K, ukendte stempler.
Armbånd, 18K, MK:S Guldsmedsatelier Ab, Stockholm, 1961.

Kæde mangler endeled, armbånd knækket, mangler perle, Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 957