DESINFICERINGSAPPARAT, 1900-tallet.

3067694. DESINFICERINGSAPPARAT, 1900-tallet.

Højde: ca 38,5 cm Diameter: ca 17 cm Signeret "Desinfektions AB Skandia, Malmö", som ser ud til at have været et skadedyrsbekæmpelsesfirma, der har fungeret siden i det mindste begyndelsen af ​​1920'erne.

Brugsslitage, overfladesnavs, plettet metal.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 288