306570. GULVLAMPE, glaseret stentøj, Ulla Winblad, Alingsås Keramik, signeret, anden halvdel af det 20. århundrede.
Højde 64 cm til lampeholder eksklusiv skærm.
Let Brugsslitage.
El ikke gennemgået.
Opkald til spænding skærmen mangler. Kantstødt i pæreholder.