MEISSEN, LUDWIG ZEPNER WEIFS. Porcelænsvase 1960'erne. Krydsede sværd, signeret.
306297. MEISSEN, LUDWIG ZEPNER WEIFS. Porcelænsvase 1960'erne. Krydsede sværd, signeret.
Ludwig Zepner Weifs (01/10/1931 Malkwitz - 31/12/2010 Meissen); i dette parti en af ham tegnet vase med sværdmærke og indskåret signatur på undersiden, umalet. højde ca. 20 cm, stativ 6 cm.