3062433. MARY-RITA PADILLA. EN SØLVMANCHET BANGLE.
6,4 cm bred, et vintage mexicansk sølvarmbånd, stemplet 'TAXCO' et siamesisk sølvarmbånd og en stensat stangbroche fra det tidlige 20. århundrede, 5,5 cm lang, med original æske påskrevet 'Emil Weitz, Glocau', 135 g brutto (4).