Mahognifiner, facetslebet glas, total længde 415 cm. 2 Sektioner længde 90, bredde 33, højde 199 cm. 3 sektioner længde 48,5, bredde 33, højde 199 cm. 1 sektion længde 90, bredde 33, højde 73 cm.
Brugsslitage, mangler kronstrimmel på 50 cm.