VASE, sandsynligvis Gefle, og BOWL, Arthur Percy, Gefle, keramik, 20. århundrede.
305351. VASE, sandsynligvis Gefle, og BOWL, Arthur Percy, Gefle, keramik, 20. århundrede.
Skål med 2 hanke, Arthur Percy, højde ca 10,5 cm, første halvdel af det 20. århundrede. (Sandsynligvis anden slags).
Vase med meget utydelig markering forneden: 10/954(?). Højde ca 21 cm.
Brugsslitage, vase med glasurafslag ved mundingen, skål med fabrikationsfejl og en grovere glasurafslag under hank.