6 skuffer med messingbeslag Forreste ben med kuglefødder Topskuffe med dekoration. Dekoration af udskårne lister i pasteller Højde 22 cm Bredde 77 cm Dybde 45 cm.
Brugsslitage Finertab, afvisning Ridser Toppladen delvis falmet.