SKULPTUR og vægplade, træ, Løve, 20. århundrede.

305028. SKULPTUR og vægplade, træ, Løve, 20. århundrede.

Vægplade, løvehoved, ifølge seddel på bagsiden udført af John Andersson i begyndelsen af det 20. århundrede, ikke signeret. Højde 37 cm Stående løve, længde 43 cm.

Brugsslitage, ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, ridser.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 2.418