304724. BÅNDSAV og bordsliber, Nova, sidste fjerdedel af det 20. århundrede.
10 Nova båndsav, 220-230 Volt, Motor 175 Hk, 1994, højde 55 cm Bordsliber Nova, slibesten diameter 15, bredde 2 cm Slibehøjde 26 cm.
Brugsslitage, rust på sliberen, ikke testet.