GOTTFRID KALLSTENIUS. september aften.

3044938. GOTTFRID KALLSTENIUS. september aften.

Olie på lærred 65,7 x 81,7 cm. Signeret G. Kallstenius.

Motiv fra Källvik. Fremstillet i 1904. En større udgave dateret 1904, 120 x 125 cm,. blev solgt på Norrköpings Auktionsverk den 22. november 2008, nr. 471.

Kunstner/designer

Gottfrid Kallstenius (1861–1943)

Tema

Gottfrid Kallstenius - A Private Collection

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Tema

Antal besøg: 1.139