304115. Lysestager, 5 stk., messing bl.a. Skultuna. 1900-tallet.
1 par, høje lysestager, Skultuna, højde 16 cm.
1 par lave lysestager, Art Deco stil, Skultuna, højde 6 cm.
1 skibspæl, højde 18,5 cm.
Brugsslitage, stearinlysmanchetter mangler til de høje lysestager.