KAFFESERVICEDELE, 44 dele, "Flora Alpina", Svaneholm.

303988. KAFFESERVICEDELE, 44 dele, "Flora Alpina", Svaneholm.

Feltspatporcelæn med guldkant og trykt dekoration af svensk fjeldflora, Gentiana Nivalis (bjerggentiana) Gennembrudt dekoration på underkopper og tallerkener Stemplet 12 kaffekopper, højde 7 cm 10 kaffekopper, diameter 13,5 cm 12 tallerkener, diameter 17,5 cm.
1 kagetallerken 1 sukkerskål 1 flødekande 12 kaffeskeer.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 8.508