303720. ANNO DOM. skænk/kommode.
Fineret skænk.
SKÆNK, mahognifiner, ca.1960/1970 Klassisk skænk, matchende finer (mahogni).
Riflet kvarte søjler på højre og venstre kant.
Mål: 210 cm x 89 cm x 46 cm (længde x højde x dybde) ANNO DOM møbler er et fremragende møbelprodukt. I sig selv bearbejdes dels finerede elementer og solide.
Den komplekse teknologi er en ældgammel håndværkstradition, der har været på lige fod med massivt træbyggeri i århundreder. B. med siddepladser, stod.
ANNO DOM møblerne er fra "Arbeitskreis Deutsche Stilmöbel eV" blev tildelt "Guldmedaljen for god stil".
Fineret skænk.