PABLO PICASSO. Grafisk, stort litografi "Femme assise au chapeau". Håndrevet Arches håndlavet papir.
303598. PABLO PICASSO. Grafisk, stort litografi "Femme assise au chapeau". Håndrevet Arches håndlavet papir.
Pablo Picasso (28/10/1881 Malaga - 08/04/1973 Mougins); i dette parti et stort litografi "Femme assise au chapeau", signeret og dateret 27.11.61 i trykket. Håndnummereret 1911/2000. Udførelse på lagt papir med vandmærke Arches 88. mål ca. 57x76 cm.